| GaByScream a întrebat:

HellO TPU! AM o intrebare: Am card de cumparaturi Raiffaisen Bank(Sper ca am scris bine) Vreau sa cumpar de la eMag un telefon in rate fara dobanda. Daca dau comanda sa vina acasa pot face ratele? sau trebuie sa merg la ei la magazin? Va rog un raspuns de la cine stie

Răspuns Câştigător
| Crlslnutza a răspuns:

Dar din cate stiu pentru rate cu carduri de cumparaturi trebuie sa suni la banca si sa confirmi ca accepti plata in rate. Pentru ca banca va da suna totala catre eMAG si tu vei returna banii catre banca. Totusi suna la ei si iti vor da un raspuns 100% sigur.

2 răspunsuri:
| Crlslnutza a răspuns:

Va trebui sa suni la banca emitenta si sa confirmi plata in rate. Cel mai bine e sa suni la eMAG si iti vor da un raspuns 100%.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi personal deoarece trebuie sa-ti faca si sa semnezi contractul de cumparare in rate.