| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Mi-am infiintat un S.R.L. pentru a colablora cu o firma din UE in domeniul tamplarie, dulgherie, productie si montaj mobilier; din diferite motive, inca cel putin 3 luni, nu pot incepe colaborarea. Fiind un tip curajos, as vrea sa incerc si altceva pana o sa fie sa incep colaborarea cu respectiva firma, asa ca ma gandeam ca ma poate ajuta cineva pe aici cu o idee de afacere. Mentionez faptul ca in Actul Constitutiv al firmei am trecute cam toate codurile CAEN (cele care nu necesita calificare si autorizare speciala gen avocat, medic, etc.) ca si activitate secundara. As fi interesat si de o asociere daca ideea e buna si am avea impreuna de castigat. Multumesc anticipat! (sunt din Suceava)

1 răspuns:
| Morphines a răspuns:

Pai din moment ce timp de 3 luni nu-ti poti incepe activitatea, trebuie sa-ti gasesti o alta preocupare in acest rastimp, pentru a nu te complica pe viitor. In acest fel, e greu sa-ti gasesti ceva de facut pentru aceasta perioada scurta de timp, asta daca te referi bineinteles la o alta afacere. Pentru ca activitati sunt cu duzinele. Pentru tamplarie, dulgherie, productie si montaj mobilier poti face afise pe care sa le imprastii prin oras pentru a putea fi contactat de catre doritori. Poti oferii servicii la domiciliu! Bafta!winking