| SingleForOne a întrebat:

Dacă în actul constitutiv al firmei conține mai multe coduri CAEN, această este obligată legal să îndeplinească activitatea tuturor acelor coduri CAEN?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma este obligata sa desfasoare activitatea principala, in rest poate face ce vrea, respectiv sa desfasoare si din celelalte activitati sau sa nu desfasoare.

| SingleForOne explică (pentru Ioandelasal):

Deci, pentru cele secundare nu are importanță.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Lioana a răspuns:

Nu e obligatoriu. Codurile acelea dau dreptul firmei de a presta acele activități. Nu creeaza obligatii.