| razvan05 a întrebat:

Hello TPU. revin cu aceeasi intrebare. In august fac 16 ani si stiu ca de la aceasata varsta poti sa te angajezi. as vrea sa ma angajez pe timp de vara in bucuresti sau in judetul valcea la... nu stiu, sa impart pliante, sa spal vase, la terase, sa fac ceva de genul asta, si nu pentru ca nu am bani sau ceva de genul asta ci pentru ca imi doresc sa muncesc si sa vad cat de greu e sa castigi niste bani. asa ca va rog eu frumos daca stie cineva sau are cineva oferte de genul, va rog cantactati-ma.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca stilul "stie cineva ", "are cineva oferte " ca mod de a-ti gasi un job este sortit esecului( mai ales aici, pe TPU! )---parerea mea! Ai sanse mai mari in a gasi un job daca urmaresti anunturile /ofertele de angajare din ziarele care apar in locatiile mentionate de tine sau, poti cere info. chiar de la persoanele care impart pliante pe strada, in casute postale. Succes!

| sherlock a răspuns:

Cea mai buna si rapida metoda ar fi sa iei un ziar de anunturi local.