| AnaisC a întrebat:

Hello You,

Am comandat o carte de pe Amazon in valoare dr 28$ cu free shopping.

Am ales cea mai rapida formă de shipping si va ajunge prin DHL.

Ce taxe vamale exista in situatia de fata si cat de mult ar putea costa acestea?
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Taxe vamale si TVA se platesc doar daca valoarea pachetului este de peste $100.

| unvecin a răspuns:

Stai un pic. Ai plătit deja produsul la prețul specificat pe site și ai free shopping. Eu aș zice că ar fi corect din partea lor să fie deja inclus în preț și taxa, dacă e posibil.

Cel puțin, mai demult când am cumpărat niște cărți de pe book depository și de pe amazon nu-mi amintesc să fi plătit suplimentar ceva.

| raz0000001 a răspuns:

Doar TVA, + 19% din carte.