| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am facut o comanda pe Okian si am platit cu cardul BRD. Am introdus datele, am apasat "plateste", am primit mesajul cu acel cod, pe care l-am introdus. Dupa ce am apasat sa finalizez, mi-a aparut mesajul "card expirat" (tin sa mentionez ca nu este expirat). Ideea e ca, desi mi-a spus ca este expirat, comanda a fost plasata si am si primit un email de confirmare imediat dupa plasare. Comanda are statusul de "pending" in acest moment. Este posibil sa fie o greseala de sistem la faza cu plata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce data de valabilitate are pe card?

| aaaaanonim a răspuns (pentru Violleta2022):

06/22

| aaaaanonim a răspuns (pentru aaaaanonim):

Tocmai am fost la banca si banii nu au fost blocati.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aaaaanonim):

Probabil a fost un glich in sistem, odata ce tranzactia s-a finalizat.
Ori poate nu ai selectat corect, ce fel de card este (credit card, saving card sau debit card).

| aaaaanonim a răspuns (pentru Violleta2022):

S-a rezolvat, au trecut plata pe ramburs. Multumesc frumos totusi pentru raspuns!