| fainacumalai a întrebat:

Am finalizat o comanda pe ShipGratis din greseala. Variantele de plata erau doar cu cardul, deci nu aveam de gand sa mai dau comanda, insa am apasat din greseala pe finalizare. Nu am card sa platesc. Ce pot face? Am primit un email in care imi spune ca se asteapta sa fie platita comanda, insa mai jos in email, la detaliile produsului, imi spune ca a fost trimisa comanda. Chiar au trimis produsul catre mine daca nu am platit nimic?

5 răspunsuri:
| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu are cum sa trimita comanda daca ai soldul gol.Probabil ai bifat alta varianta, cum ar fi, plata ramburs la curier.De aceea a fost aprobata comanda, dar o poti refuza.Nu-i panica.

| fainacumalai explică (pentru IonutSiAtat92):

Nu există opțiunea de a plăti în ramburs, caci comanda vine din alta țară. In email imi spune sa platesc doar cu cardul. Si daca refuz pachetul dupa ce ajunge, cine stie dupa cate zile, ma va costa ceva?

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru fainacumalai):

Il poti da retur, cand ajunge inapoi coletul, banii iti vor fi virati in 14 zile..sau o luna laughing Un sfat... poti sa-l refuzi la curier cand te suna, ii spui ca nu il mai vrei si el stie ce are de facut, asta in caz ca nu trebuie sa completezi nu stiu ce formular de retur de unde ai plasat comanda.

| fainacumalai explică (pentru IonutSiAtat92):

Ideea e ca nu am platit si nu am cum, ca nu am card. laughing

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru fainacumalai):

Nu inteleg cum ai reusit performanta asta?laughing Pai daca merge,tine-o tot asa. Daca vrei sa faci manarii,mergi la o sala de internet sa nu iti detecteze ip-ul si conexiunea,cauta o alta adresa pe care sa faci comanda, si dai bataie laughing) Nu da adresa ta principala ok? Pune acelasi oras, doar ca strazi diferite, blocuri diferite, apartamente diferita.Mult succes laughing)