| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
La noi in Romania sunt niste metode prin care as putea sa platesc in lei si sa primesc pe contul meu de steam banii? Adica am auzit ca sunt niste tonomate dar nu stiu cum functioneaza. Imi poate explica cineva? Si daca folosesc metoda asta contul meu de steam va fi unlimited? Adica voi putea adauga prieteni?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Yurisa a răspuns:

Doar prin Paysafe. Dai bani (suma minima de 25 de lei), o bagi in aparat, si primesti un bon cu un cod. Codul acela il poti pastra fie in contul de paysafe, fie in steam. Si da, vei putea adauga prieteni, am avut si eu problema asta

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Yurisa):

Multumesc!

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Yurisa):

Mai am o intrebare, daca platesc 25 de lei si primesc 5euro, cumpar un joc de 4, 99 euro atunci se pune ca am platit 5 USD? adica 4.99 euro e mai mult de 5. Sau trebuie toti cei 5 euro platiti?

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Yurisa):

Si cum arata tonomatul acela? adica ce scrie pe el sau ce culoare are? Scuze pentru atatea intrebari dar vreau sa fiu sigur dupa ce sa ma orientez

| Yurisa a răspuns (pentru AlexaMoltez):

Iti raman 0, 01 in cont, mie asa mi-a ramas laughing iti dai seama ca nu am ce sa fac cu ei, nu stiu exact sa iti explic, dar daca intri pe site-ul lor exista o harta unde exista astfel de aparate in orasul tau

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Yurisa):

Mersi! Intrebarea mea era daca o sa pot adauga prieteni si restul daca cheltuiesc numai 4, 99 euro? Adica banuiesc ca tie ti s-a facut contul unlimited dupa cumpararea jocului de 4, 99 euro

| Yurisa a răspuns (pentru AlexaMoltez):

Hmmm, am inteles, nu am nicio idee sad Scuze

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Exista si metoda de a incarca direct contul de Steam cu bani.
Se numesc... Steam Gift Card (card cadou Steam) sau Steam Wallet Codes si poti gasi asa ceva la magazinele retail (Lidl de exemplu).

Dar intrebarea ta de baza era alta.
Tu vrei sa stii cum iti faci contul Unlimited.
Foarte simplu. Cheltuind minim 5 dolari pe Steam, (cumparand prin Paysafecard sau Paypal, sau incarcand Steam Walletul cu un Steam Card sau un Wallet Code cum ti-am spus mai sus).
Cei 5 dolari pot reprezenta o cumparatura pentru tine, sau pot fi un cadou (Steam Gift) pentru un prieten.

In regulament scrie a trebuie sa cheltuiesti minim 5 dolari,
deci cu doar 4.99 nu se va activa Unlimited.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

De exemplu la magazinele Billa gasesti automatele ZebraPay, de unde poti cumpara coduri PaysafeCard.

https://www.zebrapay.ro/About

| sierra1 a răspuns (pentru NLS):

Ce spui tu e FALS. Magazinele billa nu mai exista în Romania!