| balu a întrebat:

spuneti-mi toti pasii care trebuie sa ii urmez pentru a putea trimite un colet in alt judet contra unei sume de bani prin posta.Mentionez ca sunt minor si nu stiu daca pot trimite prin posta. Dau funda pe raspuns bun

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai carte de identitate ( buletin ) nu vei avea probleme sa incasezi banii prin trimiterea postala ramburs. Daca nu ai carte de identitate, roaga pe cineva apropiat si de incredere care detine acest act sa faca expedierea in sistem ramburs a coletului. Daca nu ai carte de identitate, tu, personal nu vei putea ridica banii proveniti din expedierea ramburs a coletului. Numai bine!

| ionutdj a răspuns:

Pai ce conteaza varsta. orsi cine poate trimite un colet.pai e simplu faci coletu. scrie pe el. cine il primeste in ce judeti nr bloc. strada. sau na si pleci la posta si al pui acolo. ai sa vezi ca te ajuta postasul.dar e foarte usor.

| ionela34 a răspuns:

Buletin sa ai si in rest nu ai probleme la posta. poate doar cu rabdarea ca alea sunt angajate acolo sa iti toace nervii prima data si pe urma sa te serveasca.