| Anonimusrocraft a întrebat:

Hey, vreau sa imi cumpar o masina din Austria, dar trebuie neaparat sa o aduc pe trailer? Sau pot lua numere de tol doar ca sa o aduc in Ro si cat m-ar costa?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se scrie "Zoll" (=vama), nu "tol"! happy
Daca aduci cu trailer, poti aduce si mai multe masini, deodata.
Este metoda mai sigura decat sa aduci masina pe roti, fiindca nu poti sti ce te asteapta pe drum (defecte ascunse). Costul total este asemanator.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi ce rablă i ti cumperi ca si nemtii numai sunt asa cinstiti si corecti cum erau odata, te "trezesti" ca cumperi o masină cu belel.e mari sau furată, de ce nu cumperi de aici din România masină, aici sti limba faci actele verifici masina, dar in Austria stii Germană?

| Andreeush a răspuns:

Poți să o aduci numai fii atent ce cumperi.

| tdy a răspuns:

Da, poti sa o aduci pe roti cu numere de tol daca are acel Tuv valabil sper ca am spus bine cum.se numeste. Si costuri sunt destul de apropiate. Numerele cat costa plus motorina plus taxele de autostrăzi. Cam de la 300 de euro în sus sa te gândesti ca ajungi cu ea pe roti. Oricum tu iti poti duce 700 sa fii sigur ca ai bani in plus in caz de orice.