| Costea_Gabriela_1995 a întrebat:

Îmi dă cineva idei de produse inovatoare în domeniul bancar, ceva ce ar fi util clienților, dar încă nu s-a lansat pe piața internă sau internațională.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Tu esti în poză? Multumesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca am avea o asemenea idee de ce am face o publica pe net?

| anonimg a răspuns:

Posibilitatea sa iti blochezi cardul de unul singur de la orice bancomat(ex. cand ti s-a furat, pierdut).
Posibilitatea sa iti setezi singur limita de credit pentru fiecare luna.

| CuriousStuff a răspuns:

Sa poti sa scoti bani de la bancomat chiar si daca nu ai cardul, cu numarul cardului si codul pin insa cu o anumita limita stabilita de client.

O idee inovatoare ar fi sa inlocuiesti cardurile cu 2+ amprente (chiar 4, imi pot imagina un dispozitiv pe care sa-ti poti puna mana si sa-ti citeasca amprentele) si un cod pin. 4 amprente pentru cea mai buna securitate. Oamenii care au doar 1-2 degete sa poata folosi amprente de la cealalta mana... cei care nu au deloc carduri in continuare. laughing

Pune-o in practica si vreau 10% din cat castigi pentru ideea asta.