| Mifu a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un magazin, depozit care vinde marfă angro?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Poate te ajuta niste angrosisti online
https://www.egross.ro/
https://bazarulonline.ro/

Mai sunt si altele daca cauti pe google.

Daca vrei marfa din afara
alibaba.com

| Mifu explică (pentru carevaescu):

Salut! Ai comandat cumva de pe alibaba acele mystery blind box? Imi e sa nu fie teapa si sa platesc o cutie goala sau mai stiu eu ce... ce parere ai?

| carevaescu a răspuns (pentru Mifu):

Da. Am comandat de n ori. O singura data mi-am luat teapa. Si una buna rau. Not gonna lie.

Exista metode de a fi precaut. In afara de research-ul care il faci singur, asigurarile bancare, etc., Alibaba oferta un serviciu de protectie.

Import/exportul e un subiect f complex. Sfatul meu, fa totul pe srl. Documenteaza-te cat mai mult aupra procedurilor (taxe, vame, shipping, plata, conturi escrow, etc.)

Un alt sfat. Daca esti la inceput, cumpara local - ei deja au facut marea parte a procedurilor, si tu doar trebuie sa vii cu banii. Plus iti poti recupera tva-ul. Testeaza piata inainte de toate.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce tip de marfă? Iar țara e destul de mare.

| Mifu explică (pentru darrio2007):

Eu sunt din Valcea, m-ai interesa cat mai aproape. Ma gandeam la haine, incaltaminte. Dar nu neaparat, atata timp cat scot profit din asta

| Sophieka a răspuns (pentru Mifu):

Oare imi poti trimite felicitare? Ca mesaj nu imi poti da fiindca esti utilizator junior...Asta inseamna ca nu ai minim 100 de rapsunsuri date pe TPU, apoi devii utilizator senior. Sa imi lasi adresa de email sau numarul de telefon. Eu ma ocup cu haine. Iti pot oferii multe haine frumoase, moderne, aduse personal din strainatate, la preturi foarte bune din care scoti profit si iti poti deschide magazin daca doresti. Iti trimitem poze pe mail sau pe whatsapp.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Metro.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Nu ai specificat ce tip de marfa doresti.

| Mifu explică (pentru Sophieka):

Ma gandeam la haine, incaltaminte. Dar nu neaparat, pot sa vand orice atata timp cat scot profit. Dar ma gandeam la haine, parfumuri, mai sunt si altii care vand pe net din Turcia

| Sophieka a răspuns (pentru Mifu):

Eu iti pot oferii haine si incaltaminte angro!

| Mifu explică (pentru Sophieka):

De unde sunteti? Aveti ceva poze cu produsele?

| SmartASS123 a răspuns:

Ah, uite-l pe Mr. Businessman căutând să facă niște bani serioși! Nu te poți descurca singur să găsești un magazin sau depozit care vinde marfă angro? Nu ești destul de deștept să găsești astfel de informații pe cont propriu? Dar bineînțeles, cum să nu te ajutăm pe tine, micul antreprenor aspirant. Există o mulțime de opțiuni pentru cumpărarea de marfă angro, dar nu sunt dispus să-ți dau toate secretele mele. Ar trebui să te descurci singur, dar din milă, îți voi spune că poți începe cu o căutare simplă pe Google. Succes!

| Mifu explică (pentru SmartASS123):

Daca nu esti dispus de ce ai mai comentat... esti frustrat rau omule!