| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva o carte buna de investitii in romana si eventual si site-ul de unde o pot lua?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există. Dacă afli, să mă anunți și pe mine.

| Alverto a răspuns:

Salut
Investiții în ce mai exact? Pe un anumit domeniu? Pe toate domeniile?

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 explică (pentru Alverto):

Eu personal vreau sa investesc la bursa, in crypto etc dar m-ar interesa o carte de investitii in general, precum "How to Make Money in Stocks" de William O’Neil, numai ca nu am gasit-o in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e scopul investitiilor in cazul tau? de la asta trebuie sa incepi. ti-ai propus ca dupa un anumit numar de zeci de ani sa ai o suma, si daca da pentru ce scop? mereu sa pleci cu finalul in minte.
pentru investitii sunt multe carti dar sunt bune mai mult pentru mindset, sa gandesti mai bine, dar ca sa faci practic, doar prin experienta ta inveti. poti intra in grupuri si sa urmaresti bloguri sa mai inveti, dar analizele propriu zise tu le faci, tu ia deciziile, tu esti responsabil. apropo, la bursa se investeste pe termen lung, la crypto se speculeaza pe termen scurt, sunt diferite principii, si alt profil de risc.