| UchihaShisui88 a întrebat:

Imi puteti da exemple de propoziti cu cuvantul progenitor happy Funda :*winking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Progenitorul meu era razes.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Progenitor=strabun, stramos

ex. de prop.:

Progenitorii nostri(ai tuturor) sunt voievozii romani, noi suntem urmasii lor

| FataAmintirilor a răspuns:

1.El a fost progenitor inca din veacuri.
2.Batranul intelept, progenitorul, este langa mine.
3. Astazi invatam la scoala despre progenitorul intelept al secolelor.
4.In zilele noastre sunt batrani, dar oare care vor fi progenitori?
5.Este greu sa inveti despe viata progenitorilor, dar greu le.a fost lor sa si-o construiasca! succes la teme

| florymee12 a răspuns:

Progenitor inseamna urmas..deci poti crea propozitii gen... Vlad e progenitorul tatalui sau. ceva in gen.dar mai mature incearcalaughing succes.

| SamyArdy a răspuns:

Daca vrei sa castigi bani seriosi pe internet fara investitie proprie. Uite blogul meu; convingete singur!

http://cum-faci-bani-seriosi.blogspot.ro/