| BigV a întrebat:

In ce an vedeti iesirea Romaniei din recesiune? Vreau sa argumentati raspunsul!

Răspuns Câştigător
| rserpu a răspuns:

Eu cred ca in decembrie 2011.

8 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Peste cel putin 10 ani!

pentru ca s-a furat prea mult si avem oameni atat de prosti care ne conduc ca nu sunt in stare de asta happy

| BigV explică:

Am pus aceasta intrebare deoarece am vrut sa vad ce credeti! Imi voi posta si eu parerea. Inteleg ca va este greu si mie imi este greu daca stam sa ne vaitam nu rezolvam nimic, trebuie sa ne gandim la solutii. Consider ca iesirea din criza o considera crearea mai multor locuri de munca, oamenii vor avea din nou bani asadar puterea de cumparare va creste si astfel se relanseaza economia. Ar trebui sa incercam sa facem ceva, nu sa stam si sa asteptam sa treaca. Eu cred ca se va iesi din recesiune in ultimul trimestru al lui 2012, sau in primul trimestru din 2013.

| MadQueen a răspuns:

NEVER EVER! Si chiar daca o sa iesim, o sa intam din nou si din nou! Asa ca obisnuieste-te cu gandulwinking

| mihaibrasov a răspuns:

Ai auzit de fractali? Reprezinta niste functii matematice speciale al caror grafic oricat de vast ar fi are acelasi pattern (forma) oricat de mult l-ai privi in detaliu sau in ansamblu. Cam pe asta se bazeaza si ciclicitatea universului, la fel si timpii Romaniei. Acum e rau si va fi mai rau pana la un bum determinat de cine stie ce factori (naturali, geopolitici.). Dupa acel bum va fi bine pana la un punct, si apoi iar va fi rau.
Eu cred ca mai dureaza vreo 5 ani pana ajungem la fund. Apoi totul se va schimba.

| cristianorudi7 a răspuns:

Prin 2016 sincer

| GyeBaek a răspuns:

Romania va iesi din criza cand vom avea un guvern capabil sa ne scoata din criza.deocamdata nu avem.

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

2020.pentru ca noi nu sitm s ne organizam laughing primit bani d la ue si nu stim sa'i folosim.plus ca cei din parlament au niste salarii."nesimtite".

| driment a răspuns:

Nu prea devreme. Pprea mult se fura la nivel inalt...si nu se poate face nimic. Toti sunt implicati in aceasta hotie mai mult sau mai putin.