| andrei28743 a întrebat:

Intrebarea este : daca vreau sa ofer servicii de publicitate( fac reclame la firme), administrez site ul web al clientului, schimb imaginile/textul de pe site. Se poate incheia un contract de mentenanta, adica un fel de abonament lunar, de 100lei eu ma ocup de asta/ luna? Sau ce contract trebuie incheiat?(prestari servicii?)

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Cum faci tu reclama la firme fara sa platesti reclama la google?

| andrei28743 explică (pentru Bizon95):

Reclama pe olx (e GRATIS)de exemplu daca nu te duce mintea, intrebarea era ce contract ar trebui incheiat.

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă ești srl sau pfa poți sa faci un contract de prestări servicii. Dacă ești persoana fizica nu, totul rămâne la mica înțelegere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face contract bineinteles, dar asta presupune ca tu sa ai o forma de organizare juridica ca sa oferi serviciile alea, adica un pfa, un srl

| Dismally a răspuns:

Se poate dar trebuie sa ai o firma cu acest domeniu de activitate.