| liviumdinca a întrebat:

Salutare!
Cum se poate incheia un contract de prestari servicii intre doua societati comerciale la distanta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti trimite contractul prin scrisoare de orice fel: hartie sau electronica. Il semneaza unul, il trimite (scrisoare prin posta) sau il scaneaza si-l trimite electronic (Yahoo, Gmail, etc). Celalalt il semneaza si-l trimite (la fel) celuilat. Primul il poate face intr-un singur exemplar daca-l trimite electronic.La fel si celalalt. Daca se trimite prin posta primul il face in doua sau mai multe exemplare si celalatul il trimite inapoi intr-un singur exemplar pentru ca primul isi poate face copii cate vrea sau in doua exemplare daca la primul trebuie sa ramana doua.