| liviumdinca a întrebat:

Salutare!

Se poate inchide un contract de prestari servicii (web design) dintre un SRL (prestator) si o persoana fizica (beneficiar)? Si daca da, in momentul cand se emite factura clientului, este necesar si emiterea unui bon fiscal (doar pentru PF ca beneficiar)?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți incheia contract - dacă chiar e util. Bonul/chitanța o emiți la primirea unor sume de bani de la persoana in cauză

| mihai69 a răspuns:

Orice plată trebuie să fie evidențiată în gestiune de un bon fiscal. Atașat sau nu unei facturi, indiferent dacă e vorba despre un client p.f. sau juridică (firmă/pfa).