| NeRo199023 a întrebat:

Intrebarea mea e destul de stupida, dar nu am gasit raspunsuri nicaieri, este pentru cei care se pricep la Facebook Ads Manager, deci, vreau sa ma ocup de reclamele pe Facebook ale unei persoane, dar as vrea sa platesc reclama din banii mei, intrebarea mea e: cum pot, odata ce imi permite acces la contul lui, sa ii public o reclama din banii mei?

Răspuns Câştigător
| CosminHaarp a răspuns:

Informatiile cardului da, sunt asociate, dar il poti sterge. In plus, probabil ai ceva autentificare cu doi factori cand faci o plata online sau vreun fel de autorizare la banking-ul tau.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Platesti la Facebook in numele persoanei.

| anonimg a răspuns:

Problema va apare nu atunci când tu plătești, ci atunci când vei fi plătit. Nu cunosc detalii, dar în principiu orice companie primește cu ușurință o plată în numele altcuiva. Dar atunci când compania trebuie să facă o plată în numele/contul altcuiva atunci apar probleme.

| NeRo199023 explică (pentru anonimg):

Mai am o intrebare, daca eu platesc cu cardul meu, acelei persoane nu ii va fi salvat cardul meu pe contul ei de ads manager?

| anonimg a răspuns (pentru NeRo199023):

Nu am un răspuns aici.
Te sfătuiesc să pui întrebarea asta separat ca să fie văzută de toți.

| CosminHaarp a răspuns:

O pagina sau un cont de reclame poate avea mai multi administratori. Iti poti integra contul tau propriu si deschizi campanie si ad set-uri pe care le platesti cu cardul tau. Plata se face la sfarsitul campaniei, care este setat de tine. Dar din moment ce nu detii informatii elementare, va recomand sa apelati la o persoana cu ceva mai multa experienta (gasesti pe fiverr sau pe grupuri).

| NeRo199023 explică (pentru CosminHaarp):

Intrebarea mea de asemenea e urmatoarea, daca eu platesc cu cardul meu, acelei persoane nu ii va fi salvat cardul meu pe contul ei de ads manager?

| CosminHaarp a răspuns (pentru NeRo199023):

Informatiile cardului da, sunt asociate, dar il poti sterge. In plus, probabil ai ceva autentificare cu doi factori cand faci o plata online sau vreun fel de autorizare la banking-ul tau.