| adyttu a întrebat:

Iti place Casa Poporului? Daca ar fi de vanzare ai cumpara-o?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Casa poporului imi place foarte mult, dar nu pot sa ma gandesc sa cumpar asa ceva, pentru ca ea apartine poporului roman, chiar daca a fost construita pe vremea lui Ceausescu si a fost atat de comentat acest subiect, parlamentarii nostri benificiaza de acesta constructie chiar daca costurile sunt foarte mari.

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, as cumpara-o, as vopsi-o in rosu si as face-o casa de toleranta, unde sa se tolereze politicienii unii pe altii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Casa Poporului ca marime ocupa locul 1 in Europa si locul 2 in lume dupa Pentagon.Traind in Romania sunt mandra de aceasta mareata constructie, dar sa o cumpar nici nu se pune problema.Valoarea ei este imensa, la fel si intretinerea ei.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu mi place. nu as avea ce face cu ia poate deaca mai erau dinozauri giganti sa i tii acolo. oribila

lolita
| lolita a răspuns:

Ce dumnezeului sa fac cu ea? chiar daca as avea foarte multi bani nu as cumparao.

| Brigitta a răspuns:

N-am eu bani sa cumpar de acolo nici camera de serviciu laughing

| User a răspuns:

Nu.
din doua motive:
1. N-am bani.
2. N-am ce face cu ealaughing

| alex2009 a răspuns:

Doamne fereste vrei sa mor acolo cand ma aouc de curatenie

| xibalba a răspuns:

Imi place ca e interesanta ca arhitectura. Nu as cumpara-o, pentru ca nu as mai admira`o daca ar fi a mea.

| marioBARCELONA a răspuns:

Da este o locatie buna pentru afaceri.

| alle_1861 a răspuns:

Daca as avea bani ca as cumpara-o, ar arata bine ca locuinta pentru cei care nu au.

| Munchkin a răspuns:

Da, aş cumpăra-o după care i-aş da foc!

| wonderbra a răspuns:

As cumpara-o pentru ca aduce celebritate laughing. De nu o aveam, chiar nimeni n-ar fi stiut de Romania pana la Summituri si altele.De asta as cumpara-o.

| jenny a răspuns:

Nu -mi place.Nu o vreau nici daca mi-o da mocalaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place casa poporului.este cea mai urata cladire din lume la aceasta dimensiune.mai sunt cladiri mult mai urate, dar mai mici.costa cateve miliarde de dolari, dar nu face banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
As cumpara alt monument din alta tarahappy Nu romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| vlad93fcv a răspuns:

Avand in vedere ca e a doua constructie din lume dupa Pentagon imi place! Nu cred ca as avea bani sa o cumpar chiar daca as vrea laughing)!

| Neamtu a răspuns:

Interesanta intrebarea! dar si stupidastraight facestraight facebig grinDar sa nu te superi casa poporului niciodata nu va fi vanduta! si daca ar fi, doar un om cu multiii bani ar cumparao!

| 0va_9916 a răspuns:

As cumpara'o daca as avea bani si as da cea mai mare petrecere in ea laughing :X