| Neluidk a întrebat:

La 14 ani pot sa-mi fac card visa in Republica Moldova?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti faci un cont bancar de elev, care se cheama cont bancar cu CARD DE DEBIT, la care iti deschizi contul bancar.

VISA este doar o marca de carduri., putand sa emita atat cardurid e debit cat si de credit.
Din pacate Credit carduls e aloca numai adultilor acre sunt angajati de cativa ani, fiind inseaman ca are credit bancar pe el.

Copii nu pot obtine decat un card de debit, cu banii pe care-i depun mamica si taticul lor sau daca intra alocatia pe el.