| anonim_4396 a întrebat:

La ce bancă este mai avantajos să-ți deschizi un cont?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Daca iti faci cont la BCR pana la 26 de ani, te scuteste de orice taxe si comisioane bancare. Si iti ofera gratuit si aplicatia George, in care poti vedea oricand cati bani ai in cont, poti plati taxe din aplicatie, poti face transferuri bancare nationale si in UE gratuite, poti plati cu smartphone-ul si poti transfera banii catre un cont de economii sau catre un depozit.

Vezi la sectiunea Student sau Adolescent
https://www.bcr.ro/......ont-curent

Sau la ING https://ing.ro/persoane-fizice/carduri-si-conturi

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice in afara de BRD si BCR care au cele mai nesimțite comisioane. Eu as zice ING sau BT

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce vrei de la acea bancă.
Cel mai prietenos și modern online banking îl găsești la BCR.
Cel mai sigur cont, unde nu poate intra o instituție să ți-l blocheze, sau să ți-l poprească ai la BRD.
Fiecare bancă are politica ei de creditare și dobânzile ei la credite. Comisioanele la operațiuni sunt cam aceleași peste tot.
Din cauza unor anumite întâmplări personale cu ei, nu recomand ING.

| andreighlol a răspuns:

In opinia mea Banca Transilvania sau BRD sunt cele mai optime banci.