| AlinFlorin334 a întrebat:

La ce bancă să îmi deschid cont?
Abia m-am angajat și aș vrea să îmi deschid un cont bancar la o bancă. Eu aș vrea ING (dar nu sunt sigur) pentru că am văzut că au comisioane foarte mici

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de preferat sa alegi cea mai apropiata banca de casa ta, ca sa iti vina usor sa intri si sa-ti rezolvi imediat problema.
Toate bancile au comisioane mici, mai ales cand iti deschizi un cont simplu, de primesti salariul pe el si faci cumparaturi (cu card de debit).
Comisioanele le platesti doar daca scoti banii de la automatele altor banci decat banca ta. Si asta este valabil pentru toate bancile, inclusiv ING.
De exemplu: daca ai cont la ING si scoti bani de la un automat bancar al bancii Raiffeisen, platesti comision bancar, fiindca Raiffeisen te plateste pe tine, dar trebuie sa ia legatura cu ING sa-si recupereze banii.

| Zuzu1991 a răspuns:

Fii sigur
la mine in firma mi-au RECOMANDAT... PE FATA, la ing
comisioanele sunt cele mai mici, iti iei cardul pe loc
doar cand sunt cioace non-standard sunt imbecili CU SPUME, de gen:
vineri mi-a venit comanda de la Cora, nu au avut pe stoc in momentul livrararii produsul Red Bull (si eu am comandat 10, pentru cam o luna), dau telefon la Cora - nu am tras toti banii de comanda, am tras doar cat a valorat comanda, dau telefon la ING - nu pot lua DECAT toti banii de comanda, iar comanda e in asteptare (deci insinuare ca pot sa te fure), azi, luni, in sfarsit, nu mai am comanda in asteptare, si am 70 lei pe cont (red bull de 0. 335ml aproape 7 lei doza), iar in raport tranzatactii, am primit inapoi aproape 70lei de la Cora
morala... VACA de la ING e pe dinafara