| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Ce bancă recomandați pentru deschiderea unui cont bancar(comisioane, aplicație banking?(studenti/elevi)

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

ING

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand banca care este cea mai apropiata de casa ta, ca distanta, ca sa-ti fie usor sa ajungi la ea, sa-ti iei extrasele de cont, sa faci tranzactii diverse, sa-ti ridici cardurille bancare ajungand in cateva minute la ghiseul bancii, fiindca pentru elevi si studenti toate bancile au acelasi tip de oferte si comisioane, gratis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

BT

| Hyperion7 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, BRD și ING par să aibă oferte mai de doamne ajuta pentru elevi/studenți
https://www.brd.ro/....../card-like

https://ing.ro/......a-comision

Daca nu te mulțumești, poți căuta pe site-ul fiecărei bănci și vezi exact vrei sa bifeze noul tau cont.

De BT ti-as recomanda sa stai departe
Doar o părere

| Lioana a răspuns:

Banca Transilvania. Cea mai buna.

| StoicAnalysis a răspuns:

Fa o lista cu toate bancile din zona ta, preferabil in apropiere, si la fiecare, cauta pe site ofertele lor pentru studenti si elevi. Vezi care este mai avantajoasa pentru tine si aplica acolo.

| adryang78 a răspuns:

Raiffeisen. În 30 de minute ai cardul în buzunar, iar pachetele Zero Tot sau Zero Simplu chiar înseamnă zero comisioane.

| MotoBlitz a răspuns:

BT Banca Transilvania

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Nu austriacă sau olandeză (BCR, Raiffeisen, ING).
Banca Transilvania mi se pare cea mai ok.

| suntserios a răspuns (pentru CuStimaSiRespect):

Da cu olandezii ce ai?

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru suntserios):

Păi și Olanda a blocat aderarea României la Schengen în trecut, acum invocă doar problemele Bulgariei, dar țara noastră a depus cererea împreună cu bulgarii.

| suntserios a răspuns (pentru CuStimaSiRespect):

Si ce? Tu crezi ca Romania e pregatita de Schengen si e Olanda rea da nu ne vrea?

Sa fii suparat cand o sa meritam pe bune.