| Rallucadela a întrebat:

La ce este bun Fondul Solidaritatea? vreau opinia voastra nu sa copiati de pe net.ca la asta sunteti buniwinking

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum? N-ai aflat inca? Pentru uzul personal al guvernantilor. Saracii de ei, trebuie sa plateasca de undeva deplasarile, gentile Louis Vuitton, mausoleele...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai a fost un reportaj la tv. Daca nici Vladescu nu stie, este clar ca nimeni nu stie. Probabil se va face venit la bugetul de stat! ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul " cu fundita ", normal, cel dat la misto...
Problema este ca se face o confuzie, si acum am realizat ca si cea care a pus intrebarea, -Ralucaaaa- nu stie ce a intrebat si atit ea cit si ceilalti fac confuzie intre doua fonduri. Asta este cind pui intrebari in lipsa de ceva mai bun, cind raspunzi sa te bagi in seama, chiar daca nivelul inteligentei nu il depaseste pe cel a broastei...
Ralucaaaa a intrebat " Fondul Solidaritatea "! Acest fond este romanesc : http://www.9am.ro/......natii.html si in acest cont au fost rugati romanii sa doneze bani pentru ajutarea tarii sa iasa din criza. La acest fond facea Vladescu vorbire.
Fondul DE Solidaritate este acesta http://ec.europa.eu/regional_policy/funds/solidar/solid_ro.htm...
Asa ca sint doua fonduri, iar intrebarea s-a referit la Fondul Solidaritatea, nu DE Solidaritate.
Rog pe cei ce raspund sa lase comentariile si raspunsurile cautate pe net. Atita timp cit in cap n-au nimic, logic ca raspund aiurea si nu inteleg nimic! ( adolf )

| Apollon a răspuns:

Fondul de Solidaritate al Uniunii Europene - a fost creat in anul 2002 pentru a acorda sprijin financiar statelor din Uniunea Europeana si celor in curs de aderare la U. E., care sunt afectate de dezastre/calamitati naturale (ex.: inundaţii, incendii forestiere, cutremure, furtuni şi secetă).
In cazul Romaniei, pana acum, a primit putin peste 83 de milioane de euro din Fondul de Solidaritate. In momentul de fata, Romania, a depus o cerere pentru a i se aloca alte 75 milioane de euro; aceasta cerere urmand a fi analizata de comisarul european Kristalina Georgieva.
Pentru alte detalii legate de Fondul de Solidaritatea poti accesa urmatoarele website-uri:
http://ec.europa.eu/regional_policy/funds/solidar/solid_ro.htm
http://www.wall-street.ro/......al-UE.html