| Valyasdfg a întrebat:

La ce se poate lucra în Turcia? Că am auzit mulți că zic că au lucrat acolo în trecut... acum e la bătaie Anglia, Germania, Franța, Spania, în Turcia cred că se ajunge și destul de greu..cred

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Turcii vor să ajungă in occident tupilați prin tir-uri și tu vrei in Turcia? Mai gândește-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În construcții.

| Paun_Darius_1981 a răspuns:

Mai nu stiu sigur, dar parintii mei au vrut sa mearga in Turcia nu ca sa vanda ceva, ci ca sa cumpere. La ei aurul e la jumatate de pret. Cauta pe internet pretul lui. Este cel mai ieftin din lume aproape. Parintii mei au vrut sa mearga sa cumpere aur si sa il vanda aici. Asta se face din tot timpul in Romania. Dinainte de revolutie se face aceasta metoda, atunci era greu sa iesi din tara, dar tot se facea. Ăsta e ca un prim argument.
Doi: Prieteni de familie merg acolo constant sa cumpere haine din bazar. Turcii sunt foarte buni la facut haine de calitate, mai ales pentru productie proprie. Prieteni de familie merg aproape la luna si cumpara haine cu gramada in adevaratul sens al cuvantului sau mai bine zis cat le permite vameșul. Sa zicem ca ia de-acolo o geaca de piele cu 100 de lei, pentru ca Turcii sunt extra renumiti pentru negotul pe care il pot face. (PS: Le place sa negocieze, dar in limita bunului simt. Ex: geaca de 600 de lei-ceri pe ea 450 daca vrea, daca nu ii zici lui un pret si tot asa pana ajungi un pret convenabil pentru amandoi). Tigarile se pot lua putine, dar din ce am auzit sunt ok. Poti lua cateva pachete de persoana.
Poti testa pe propria piele. Nu pierzi nimic, pentru ca mergi sa stai doar in ziua aia, Istambulul nu e departe daca mergi cu avionul. Sper sa faci ceva cu ce ti-am spus aici!
BAFTA!winking