| lyTTTT a întrebat:

La intocmirea sintezei unui plan de afacere se pun obiectivele pe termen lung si scurt plus cele personale?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

" Sinteza planului de afaceri - reprezinta un element vital al planului de afaceri si include, in esenta, declararea scopului pentru care a fost intocmit.

Va recomandam ca intocmirea sintezei sa se realizeze dupa elaborarea intregului plan, desi este prima componenta a acestuia. Sinteza planului de afaceri nu trebuie sa depaseasca 3-5 pagini. "

| CupY a răspuns:

Obiectivele personale? Planul de afacere conține planul afacerii nu viața ta, nu rezulmatul de la miorița. După titlu îți poți da seama: Plan de afacere, nu plan de cariera.

Sper că te-am lămurit.