| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania, marile firme care au venituri de aproximativ 5 milioane euro pe luna, cam ce impozite platesc lunar?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Platesc lunar cheltuielile legate de forta de munca si cam atat (astea cu forta de munca sunt aproximativ cam inca odata valuarea salariilor luate in mana de angajati). In schimb anual platesc o gramada altele, impozit pe proprietati, tva daca e cazul, impozit pe profit, autorizatii si licente. La asta se mai adauga taxe cu asigurarile, unele obligatorii, taxe cu utilitatile.