| CARMENCITA a întrebat:

La un salariu de 1000 Roni net(bani in mana)cat plateste angajatorul impozit, taxe? Asta daca declara tot salariul si toate orele lucrate ca majoritatea nu fac asta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va plati cca 700 lei, reprezentand impozitul tau pe salariu si contributiile tale la fondurile speciale, precum si contributiile lui la fondurile speciale. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| emi81 a răspuns:

Angajatorul va plati contributii in valoare de 593 Lei. Tot angajatorul este cel care trebuie sa opreasca din salariu contributiile salariatului in valoare de 237 Lei. In total, contributiile angajatului si angajatorului la bugetul de stat reprezinta 830 Lei. Aici ai si valoare fiecarei contributii in parte http://www.doctorfinance.ro/contabilitate/calculatoare-taxe-salarii-106.