| lie a întrebat:

Lucrez de un an jumatate cu carte de munca, dar am intrerupere de o saptamana pana am fost reangajata.As vrea sa stiu daca mai pot lua un imprumut in conditiile in care acum am numai o luna pe cartea de munca(de la reangajare)? mentionez ca am 4 ore pe cartea de munca.

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

De ce nu mergi direct la banca. fiecare are alte reguli de acordare.
s-ar putea sa accepte.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare banca, au reglementari diferite, asa ca trebuie sa te interesezi la cateva. Problema este si cu salariul, nu stiu daca o sa indeplinesti conditiile cerute de banci, avand in vedere ca lucrezi numai 4 ore pe zi si ai salariul dupa 4 ore.
Daca ai acum contract de munca pe perioada nedeterminata si un venit net de peste 500 lei lunar cred ca o sa poti lua, dar nu o suma prea mare. Succes si numai bine!

| angel74dm a răspuns:

Nu, din păcate trebuie să ai 3 luni lucrate fără întrerupere pe cartea de muncă...

| lie explică:

Lucrez de un an jumatate la un restaurant, dar am avut niste probleme familiale si mi-am inchis cartea de munca dar numai o saptamana ca apoi m-am reitors la munca(tot la acelasi restaurant).De la intoarcerea mea a trecut o luna