| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteți ajuta si pe mine va rog?
As dori sa fac un împrumut bancar, dar lucrez cu carte de munca doar de o luna si am 3000 lei salariu.
Am 18 ani si nu am mai lucrat cu carte de munca pana acum si doream sa știu dacă sunt bănci care totuși ar putea sa îmi acorde un credit caci doresc sa renovez casa si am auzit ca pot face chiar dacă am o luna lucrata, dar nu știu care sunt acele bănci care îmi pot acorda un împrumut.
Mulțumesc mult pentru răspunsuri.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti sugerez sa inveti de la inceput:
La ORICE imprumut trebuie rambursata o suma de 2-3 ori mai mare!
Cel mai bine iti pui banii deoparte, le strangi de 2 ori mai repede decat sa scapi de plata ratelor.

In acelasi interval cat timp ai plati ratele imprumutului, TU poti strange o suma chiar de 2-3 ori mai mare, FARA SA FII DATOR CUIVA!

| darrio2007 a răspuns:

3000 este brutul, netul este altul.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că poți lua un credit acum, ar trebui să ai mai multe luni de când lucrezi.

| Donsavas a răspuns:

Eu in locul tau as strânge bani din ce am. Cu banca e mult mai greu si daca n ai nevoie urgentă de bani, mai bine nu te împrumuti.

| RoCkKiD a răspuns:

Iti trebuie cam 3 luni lucrate ca sa-ti poti lua un credit. Or fi conditii specifice la alte banci de care nu stiu, dar cam asta e regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pai asa am înțeles si eu ca îmi trebuie 3 luni minime dar ma gandeam ca sunt unele bănci care acorda mai devreme
Știu ca este mai bine sa pun de o parte dar in curând o sa devin tata si trebuie sa amenajez casa pentru un trai mai bun pentru copilul meu si nu am destul timp pentru a pune bani necesari de o parte mai ales ca in ziua de azi nașterea costa destul de mult plus ca trebuie lapt si pampers si de acea am ales aceasta varianta
Da pe carte scrie 3000lei dar nu iau decât 80 lei pe zi plus ca dacă sunt zile de sărbătoare ne tine acasa si luam mai puțin
Am sa ma duc la bănci totuși sa ma interesez mulțumesc pentru răspunsuri

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Really? Chiar iti arde de platit datorii la banca pentru urmatorii cativa ani -_-

| Ichigo a răspuns:

Mai exista carti de munca? ce, cum unde