| mtw123 a întrebat:

M-ar interesa si pe mine un loc de munca in strainatate. Am 18 ani. Pe unde ma pot interesa? Sa fie la sigur.

10 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Ce știi să faci?
Știi să. sudezi, să tai cu flexul, să ridici piese.
Ce știi să faci pentru banii respectivi?
Trebuie să știi o meseie pentru a pelca într-o altă țară.
Știi să montezi, demontezi o mașină?
Știi să montezi piese auto?
Înțelegi ce vreau să spun? Vreau să spun că trebuie să pleci cu o meserie de acasă și să ai măcar 3 mii de euro la tine. Până îți găsești un loc de muncă, trebuie să ai bani pentru o chirie, o mâncare, dacă nu găsești să te întorci înapoi. Nu e totul așa ușor precum pare.happy

| Pandhoraa a răspuns:

Pana pleci din tara sau pana iti gasesti ceva de lucru stabil, nu vrei sa incerci sa lucrezi ca operator interviu asistat de calculator de acasa?
e un job part time, cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

Am plecat si eu la 18 ani singur de nebun. Aveam 500 euro in buzunar si am colindat Germania ca sa gasesc ceva. M-am angajat sofer personal pana la urma, dar foarte greu. Nu recomand nimanui sa plece de nebun fara sa aiba o experienta in spate. Nu! Ramai acasa 2-3 ani, crede-ma.

| AdrianNastase a răspuns:

Iti recomand sa stai in tara, cauta o firma serioasa de Network Marketing si dai bataie, in felul asta iti construiesti si o afacere, ai si bani si timp liber

| mtw123 explică (pentru AdrianNastase):

Imi poti da un exemplu? Si ce inseamna mai exact asta?

| AdrianNastase a răspuns (pentru mtw123):

Uite aici un video despre network marketing https://www.youtube.com/watch?v=qZ-e_V7AK2o&t=653s
Eu ma ocup de asta: http://program-cashback.eu/cariera/

| mtw123 explică (pentru AdrianNastase):

Si ce faci tu mai exact?

| AdrianNastase a răspuns (pentru mtw123):

1) Ajut persoanele sa economiseasca
2) Ajut magazinele sa aiba mai multi clienti
2) Castig din toate cumparaturile care se genereaza in toata lumea
Daca vrei mai multe detalii, lasa-mi adresa ta de email.

| mtw123 explică (pentru AdrianNastase):

Nu-mi poti spune printr-un mesaj privat?

| AdrianNastase a răspuns (pentru mtw123):

Nu pot trimite mesaje in privat!