| lia_1641 a întrebat:

Ma intereseaza sa fac un credit la o institutie financiar nebancara sau chiar banca in valoare de 15.000 ron dar si eu si sotul suntem intrati la "rau platnici"cu o intarziere de grad 4.Mentionez ca salariile noastre sunt destul de mari cat sa primim creditarea cu aceasta suma.Ma intereseaza date concrete.Multumesc!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca esti in baza de date nu ai nici o sansa de imprumut.La institutiile nebancare nu renteaza, dobanda e foarte mare. O sansa mai e la CAR-pensionari acolo trebuie sa ai fond si se da de 5 ori cat ai fond, dar cand iti da banii iti opreste toata dobanda si iti da diferenta (acolo dobanda era anul trecut 12%, ma refer la Barlad, nu stiu de unde esti tu, cred ca difera in fiecare oras).

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La banca nu aveti nici o sansa, mai ales in perioada actuala.
La o institutie nebancara aveti sanse daca acceptati o dobanda de aproximativ doua ori mai mare decat cea practicata de banci.

| canarita a răspuns:

Din pacate din biroul de credit se iese doar dupa 5 ani. Cere-ti altcuiva din familie(rude) sa faca in locul dvs, daca se incadreaza cu salariul, pentru siguranta mergeti la notar sa faceti o promisiune de plata...la camatari nici nu va ganditi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce garantie aveti ca salariile vor ramane asa? si de ce .rau platnici cu salarii asa de mari? concret nici eu personal nu as avea incredere in voi.