| AndrabQq1 a întrebat:

Mai sunt valabile bancnotele de 50 de euro din 2002? Daca nu, le pot schimba la banca cu altele noi sau in lei?

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Morrrrr de curiozitate... CE te face sa crezi ca nu ar mai fi valabile?

ca sunt din 2002 e total nesemnificativ, in state de ex. inca mai sunt valabili banii confederati si aia au vreo 150 de ani

| AndrabQq1 explică (pentru Brizbriz):

Pentru ca nu mi au fost schimbati la o casa de schimb din zona dristor sector 3. De aceea intreb.

| Brizbriz a răspuns (pentru AndrabQq1):

Casele de schimb sunt private, oricum nu ai ce face decat sa te duci la banca si sa incerci

| Yuoia a răspuns:

Sincer, nu stiu.
Dar poti intreba la o casa de schimb. In caz ca nu mai sunt valabili, ti se pot schimba la Banca. Cei iesiti din uz trebuie colectati.