| Trăie a întrebat:

Mama are 38 de ani si este casnica, are diploma obtinuta pentru ingrijire de batrani dar nu si-a gasit de munca in tara, unde gasesc locuri de munca in strainatate dar sa fie sigure? specific ca mama nu cunoaste vreo limba straina dar e dispusa sa invete pe parcurs

7 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Ce inaltime are? Greutate? Cat are in talie..etc.
Daca se incadreaza cum trebuie in cateva criterii atunci ii gasesti tu de lucru...vai vai laughing
Nu mai posta lucruri de genu', bine ca nu ai publicat si un nr de tel. sau adresa ca li se facea mila la admini si 100% iti stergeau intrebarea! Ai grija ca internetul nu prea e pentru unii ca tine...in cazul asta cel putin!
Ai grija!

| Trăie explică (pentru Λndrei):

Wtf? de ce nu? ce ii asa deosebit la intrebarea asta ca e vorba de mama? daca nu are de munca si avem nevoie de bani ce ai vrea sa fac?

| Λndrei a răspuns (pentru Trăie):

Bai smart one, nu postezi lucruri de genu' pe site-uri ca asta.Te duci direct la sursa! Daca ai sti cate cazuri au existat cu unii ce au facut ca tine,(nu in special cu mame sau mai stiu eu ce...insa femei in general), ti-ai taia internetu' in secunda 2.

| neutrino a răspuns:

Inca nu ai invatat ca nu mai poti fi sigur de nimic?

| stpu a răspuns:

Deci, exista anumite site-uri cu oferte pentru locuri de munca: ejobs.ro, myjob.ro s.a. unde gasesti oferte si pentru alte tari. Multe firma lanseaza tot felul de oferte.
Ceea ce e important de retinut e ca mama ta nu se poate increde intr-o firma de pe internet, de aceea trebuie sa se intalneasca cu angajatorul, iar daca acesta ii trezeste suspiciuni poate lua legatura cu cei din Politie care ii vor oferi detalii despre respectiva firma daca este sigura. Traficul de persoane se realizeaza prin astfel de firme, insa, repet, Politia te poate informa in legatura cu acestea. De asemenea, ar fi de preferat sa nu plece fara un contract de munca semnat care sa ii asigure anumite drepturi. Ar fi de preferat sa stii locul unde va ajunge, sa ai adresa si nr de telefon din apartamentul/locuinta unde va sta mama ta. Sa apeleze la rude, iarasi nu e o solutie sigura. Sunt foarte multe cazuri in care un frate si-a dus sora la prostitutie sau a pus-o sa munceasca pentru el. Si multe alte situatii in care au fost implicate rude.
Exista firme care se ocupa de asa ceva, insa mama ta va trebui sa achite un anumit comision. Cea mai ieftina solutie ramane aceea a rudelor sau apropiatilor. Insa riscul creste... si risti pe pielea ta, caci justitia din Romania intervine foarte tarziu sau niciodata. Numai bine!

| Vio199 a răspuns:

Http://balaur.ro/locuri-de-munca/Ingrijire%20Batrani/Italia aici gasesti mai multe locuri de munca sa ingrijeazca batrani, in italia.Sunt mai multe oferte da clik pe link;)

| nikulutz a răspuns:

Pai Italia frate.Frantasau Portugalia.Dar cel mai bine ar fi Italia pentru ca e limba mai usoara usnt multi conationali pe acolo etc.Dar daca ai rude pe acolo eu zic ca se rezolva repede. Dar o vecina a plecat fara nimic(adica fara sa stie ce o asteapta acolo)si a gasit de munca si acum munceste acolo FUNDA