| victo a întrebat:

Merita o descoperire de card pe cardul de salarii? in acest caz ar fi unicredit.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de dobanda pe care trebuie s-o platesti pentru ce folosesti peste soldul cardului. Dupa cate stiu dobanda la carduri este mai mare decat cea la credite. Parerea mea este ca nu este avantajos, dar hotararea este a ta. Am reflectat asupra acestei probleme cu ceva timp in urma(lucram la BCR si ni s-a oferit aceasta posibilitate si cu unele reduceri pentru salariati) si tot am hotarat ca nu merita. Numai bine!