| Florin_Barbu_1991 a întrebat:

As dori sa fac o descoperire de card, am card la unicredit salariu meu este de 1650. cat as putea primi si retrage si de ce acte este nevoie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul sigur si corect il afli doar de la o unitate bancara a Unicredit, fiecare banca poate avea reguli proprii in acordarea descoperitului de cont.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i DonneiAlba ca nu gandeste. Ai gresit si tu ca nu este descoperire de card ci de cont dar un om inteligent gandeste. Eu nu pot sa-i spun ca am blocat-o cand am vazut ce gandire de 3 lei are. Cat despre acte, unde ai veniturile, nu-ti trebuie decat Cartea de Identitate si mergi la banca.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce este "descoperire de card" ca nu am auzit termenul asta in viata mea!
Tu poti avea 2 tipurid e card bancar de la orice banca:
- Card de debit - unde iti folosesti banii doar care ii ai tu in contul bancar, cel unde iti intra salariu, banii de la alocatie samd.
Cardul de debit il obtii imediat, fara nici un fel de probleme, de la orice bacna, unde ai cont bancar, sau unde doresti sa-ti faci cont bancar.

- card de credit - unde iei imprumut bancar de la o banca si unde epoti folosii cardul si platii inapoi lunar cu dobanda, bineinteels.
Cardul de credit, este obtinut in urmatoarele conditii: varsta minima 18 ani, adeverinta de salariat de minim 12 luni lucrate in aceeasi companie si buletinul.
Banca isi rezerva dreptul sa-ti dea credit, doar daca considera ca ai posibilitati sa platesti lounar inapoi, suma imprumutata.

| Striker14 a răspuns (pentru Violleta2022):

Descoperirea de card sunt banii care ii poti cheltui (pe un card de debit), care te obligi sa-i pui inapoi (de obicei pentru acei bani nu se percepe dobanda). Depinde de vechimea contului, salariu si politicile bancii.