| enya_2479 a întrebat:

Mi-am cumparat astazi revista Femeia cea acre are cadou portofelulhee hee in ea am gasit un concurs de la reader`s digest si atunci cand am razuit cele trei chei de la masini una coincidea cu cea de pe talon, spune aici ca trebuie sa trimit prin sms, postal sau sa il integistrez pe pagina lor.Intrebarea mea este a mai gasit cineva cod asemanator ca pe talon deaorece premiul se va extrage in ian si as vrea sa stiu cate sanse sunt sau ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Reader's Digest sunt nişte hoţi, (c-a s-o spun aşa mai direct). Ce-i drept, au nişte tactici de manipulare foarte bine gândite şi elaborate, iar majoritatea prostimii le face jocul. Doar aşa fac ei bani! şi încă se menţin pe piaţă de vreo 10 ani încoace folosind exact aceeaşi strategie (expirată deja după părerea mea). Am primit şi eu prin poştă acum vreo 4 ani, numeroase plicuri de la ei (super groase), în care spunea că în urma unei selecţii (foaaarte selective) sunt "fericitul câştigător" a nu ştiu ce... şi muuulte bla-bla-uri, dacă ţin eu bine minte tot cu ceva chei de maşină era faza, deci strategia a rămas exact aceeaşi, because it's working! why not...
Deja mi se face părul măciucă numai când aud de firma asta (sau ce-o fi). Şi mătuşi-mea a luat ţeapă la ei, şi doar e femeie foarte deşteaptă, are o grămadă de facultăţi la activ, şi din moment ce până şi pe ea au reuşit s-o aburească, apoi ce să mai vorbim de restul lumii...
Deschideţi fraţilor ochii, nicio firmă / companie, nu are dreptul să premieze niciodată pe nimeni cu nimic atâta timp cât persoana în cauză nu îşi dă acordul că doreşte să participe la acel concurs / promoţie, ce-o fi.
O seară bună!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-au trimis vreo 10 din alea acasa si la 9 se potrivea cate o cheie. Am renuntat sa le trimit.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Am gasit si eu unul intr-o revista, cred ca vor sa-si mareasca baza de date, in felul acesta.

| AlexStanica a răspuns:

E teapa din pacate.

| Laue a răspuns:

Primesc SPAM prin posta de la "reader`s digest" in fiecare an si iti pot spune ca sansele tale de castig sunt undeva intre 0 si aproape nule. Ideea e ca ei dau o singura masina pe an, adica toate tichetele lor au acelasi cod pe cheie.

| baru a răspuns:

Salut. Totul este abureala. Am tinut legatura cu ei ani de zile. Totul este abur. Pacat de hartia care o consuma. Pa

| Hypathia a răspuns:

Am trimis si eu la concursul celor de la Reader's Digest cred ca de 20 de ori si nimic. E o pierdere de vreme.

| alecs94 a răspuns:

Pai de obicei in taloanele alea se gasesg toate la fel ca sa aiba ei vizitatori si sa scoata bani