| lili1968 a întrebat:

Mi-am luat bilet de avion dus-intors dar l-am pierdut pe cel dus. Mai este valabil biletul la intoarcere?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai luat bilet dus intors ci ai luat 2 bilete, unul dus si unul intors, nu au nicio legatura intre ele.

| lili1968 explică (pentru suntserios):

Si cum ar trebui sa procedez? Eu nu am biletul in mana ci am facut rezervare la o agentie care trebuia sa imi dea biletul in momentul in care ma imbarcam in avion.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru lili1968):

Pai si atunci cum l-ai pierdut daca nu il ai, ca eu nu inteleg.

| suntserios a răspuns (pentru lili1968):

Pai daca nu il ai cum l ai pierdut?