| Anonimul151 a întrebat:

Nu știu la ce categorie intra intrebarea asta, dar o pun aici.

Anul asta sunt clasa IX, învățământ profesional, deci se primește bursă. Astăzi, am fost anunțați că mâine va veni cineva de la bancă pentru "CARDUL DE BURSĂ". Atât ni s-a spus. Asta ce înseamnă, ne va face la fiecare un card unde va fi acea bursă? Sau altceva?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, se face un card pe care se vireaza banii

| AdrienWH a răspuns:

Salut! da, va va deschide un cont la banca, unde va va pune banii primiti de la firma la care faceti practica.

| Mirel4412 a răspuns:

O sa te duci sa iti faci un card de elev, eu il am visa, unde ti se vireasa bursa. Cardul il poti folosi ca atare, sa cumperi online sau la magazin, e un card normal

| Anonimul151 explică (pentru AdrienWH):

Nu vom primi bani de la o firma anume pentru a face practica. Cel putin asa e la liceul meu. Practica am doar in luna decembrie 2 saptamani, iar atunci va trebui eu sa imi aleg locul unde vreau practica. Deci practic, liceul da aceasta bursa, nu o firma.