| PsyhoChild a întrebat:

Trebuie să-mi fac card la Banca pentru bursa și nu stiu procedeul.
Mentionez ca am 16 ani și cardul imi trebuie pentru bursa școlară și decontări.
Imi puteți spune la ce banca pot să fac? Și cum?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti deschizi un cont bancar pentru elevi, la orice banca care-i cea mai apropiata de locuinta ta, ca sa-ti fie usor sa mergi acolo sa scoti numerar dar si sa iei extrasul de cont.
Iti trebuie buletinul pentru a deschide un cont bancar si te ajuta fetele de la ghiseu.

| PsyhoChild explică (pentru Violleta2022):

Care este diferența dintre cardul de elev și cel normal?

| flixbuster a răspuns (pentru PsyhoChild):

Comisioane zero.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi cu unul din parinti la orice banca vrei tu si o sa te te ajute cei de acolo cu cea mai buna oferta a lor

| Ioana_9918 a răspuns:

Te duci la orice banca cu buletinul si spui ca vrei sa iti faci un card. Oamenii de acolo iti vor da niste formulare pe care trebuie sa le completezi si apoi vei fi sunat sa mergi sa iti ridici cardul cand acesta s-a eliberat.