| andrei28743 a întrebat:

O fima de amenajari interioare deschisa recent de unde poate face rost de lucrari? Exista pe internet ceva de unde poti sa gasesti?

1 răspuns:
| laSoledad a răspuns:

Cercetarea de piata intr-o anumita zona e un proces care se face inainte de deschiderea firmei sa se vada daca scopul unei astfel de firme e fezabil sau nu si daca ar putea satisface anumite nevoi ale clientilor. Procesul de identificare a clientilor tinta si a nevoilor lor se face inaintea deschiderii firmei, ca dupa deschiderea ei, fara clienti si fara activitate, bate vantul pe-acolo laughing.
Cercetarea de piata e un subiect invatat la facultatea de economie, acolo pentru aia care vor sa deschida afaceri cu cap si fezabile, nu dupa ureche, ca lautarii.winking