| Silverro a întrebat:

Pe siteul http://sondajro.com/ chiar se plateste, sau e doar o alta scamatorie? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Abureala completa

| Silverro explică (pentru misu):

Multumesc pentru raspuns Misu, ai putea sa si argumentezi te rog?

| Q69 a răspuns:

Cei care administrează site-ul susţin că oferă o grămadă de bani, mai ales din recomandarea site-ului către prieteni, însă plata se face la atingerea pragului de 500 de euro!
Eu cred că este o păcăleală pentru că, printre altele, după înregistrare (care se face fără confirmare printr-un email, în care ar trebui click-uit un link - având în vedere că sunt operatori de date cu caracter personal şi, în consecinţă, ar trebui să respecte Legea nr. 677/2001 pentru protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date), pagina de "administrare" a proaspătului cont este plin de reclame Google Adsense.
in fiecare zi se dau cam aceleasi sondaje care culmea cu toate ca se repeta sunt contorizate ca fiid plata
mai mlute persoane care au ajuns aproape de suma de 500 euro nu au mai putut accesa contul
eu am mai paricipat la sondaje unde doar daca te incadrezi in cerintele sondajului poti participa si sumele nu sunt mari dar nici nu transpiri pentru bani
prin urmare cine are un site de acest gen fie ca este platit la trafic sau la click
sau pot folosi datele personale ale participantilor pentru a fi date mai departe