| Horiageorgescu122 a întrebat:

Pensia vine după 3 luni de la depunerea dosarului nu + venirea deciziei nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu exact cum este acum dar o sa-ti spun experienta mea: am primit decizia de pensie la 89 de zile de la depunerea dosarului iar prima pensie (de fapt primele pensii, fiind de pe lunile de la depunerea dosarului) am primit-o in luna urmatoare. Am depus dosarul pe 1 martie si am primit pensiile de pe martie, aprilie, mai si iunie in luna iunie.

| Silwian a răspuns:

Cu pandemia asta ...cred ca ai de asteptat!