| thespy a întrebat:

Pentru a face rezervare la un hotel de pe site-urile specializate in rezervari online am nevoie de card de credit sau card de debit? Pe toate site-urile se specifica "card de credit", nu card bancar sau card de debit.Stie cineva mai multe?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Verifica site-ul inainte! Eu am luat plasa cu asemenea site. Tasteaza in Google sau in Yahoo numele site-ului+scam si vezi ce rezultate iti da!

daniela
| daniela a răspuns:

Orice fel de card

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani pe el, nu conteaza, cu toate ca sunt unele siteuri unde chiar se specifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand se plateste online, de obicei este afisat undeva pe site tipurile de carduri acceptate (ex:Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro etc). Daca detii unul din acele carduri, poti plati.

| florar a răspuns:

lumea prefera cardurile de credit pentru ca pe ele sunt bani de luat(salar) si se vede clar daca ai bani pe el
cardurile de debit sunt carduri sa le zicem, de imprumut, pe care ai facut un overdraft(adica ai luat din banca o suma supra salar si care se poate sa fie mai nesigure pentru comercianti, pentru ca poti termina suma inainte de a retrage ei banii.

| uradu a răspuns:

Merge cu amandoua, numai sa fie alimentate.