| Socaciu_Andrei_1999 a întrebat:

Pentru cei care lucreaza in domeniul bancar lasati un comentariu despre studiile pe care le-ati facut, salariul si functia pe care o aveti.As fi foarte recunoscator sunt elev in clasa a x-a la Andrei Muresanu din Bistrita profil economic si as vrea sa îmi fac o orientare, adica ce facultate ar trebuii sa urmez etc.Multumesc pentru întelegere!

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

La facultate e altfel decat la liceu, nu oricine ajunge acolo, lumea e mai civilizata si nu mai sunt glumele proaste din liceu. Eu am facut o facultate privata daca te ajuta cu ceva, si spre deosebire de liceu unde faci toate materiile care nu te ajuta cu nimic in viata, la facultate inveti ceva ce te va ajuta sa-ti castigi painea, multi nu se angajeaza pe profilul specializat dar asta e alta poveste. Da, poti ajunge si director de sucursala depinde, initial de la consilier junior ajungi senior in cateva luni iar dupa director sau poti obtine o alta promovare, totul depinde de cat de bun esti. Eu nu sunt angajat, fac bani cum vreau, sa zicem ca am mai mult noroc in viata. Un domeniu mai bine platit este IT.

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu lucrez in domeniul bancar dar am multi prieteni care o fac, am absolvit (si eu si ei) profilul Finante Banci si Contabilitate, lucreaza la diverse banci ( consilier junior) iar salariul este de 1050 de lei la inceput, adica net (ce iei tu in mana) 800 de lei aproximativ, dar sansele de promovare sunt foarte mari + bonusuri in caz ca, sa zicem, convingi clientii cu diverse credite.

| Socaciu_Andrei_1999 explică (pentru ZEU93):

Multumesc pentru raspuns, as vrea sa te mai intreb cum ti s-a parut la facultate comparativ cu cu liceul si despre promovare la nivel adica de post adica director de sucursala sau promovare tot pe acel post insa doar cu un salariu mai mare?

| Socaciu_Andrei_1999 explică (pentru ZEU93):

Si daca nu lucrezi in domeniul bancar ai gasit un alt domeniu mai bine platit?