| RAY a întrebat:

Persoana fizica autorizata, salariat, patron?

23 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Iau cursul tipic, salariat până când îmi permit să fac ceva on my own, dacă totuși voi câștiga foarte mult ca și salariat, voi prefera să stau liniștit și să-mi trăiesc viața fără stresul unei companii.

| RAY explică (pentru Frank51):

Ce faci in timpul liber?

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Nu prea mai fac nimic. Am o perioadă ciudată, nu-mi mai arde de nimic, mi-a pierit pofta de joacă, nu mai sunt productiv nici pe partea de hobby(creez content audio, cânt la pian și chitară), în timpul liber mai ascult ceva muzică și maxim mă uit la ceva filme.

Ah era să uit, încă lucrez la licență în timpul liber, dar am ajuns spre final, trebuie doar să mai fac ceva retușuri. Tu ce faci în timpul liber?

| Lukasssz a răspuns:

Patron.

| RAY explică (pentru Lukasssz):

Ca patron trebuie sa ai un plan, desi ce planifici sa faci?

| Lukasssz a răspuns (pentru RAY):

Ceva in industria jocurilor, eu sa creez un joc si ceilalti sa se ocupe cu design-ul, update-uri.

| RAY explică (pentru Lukasssz):

Inveti ceva programare? android? windows? stii sa scrii un cod?

| Lukasssz a răspuns (pentru RAY):

Da, windows. Vreau sa dau si la facultatea de info.

| RAY explică (pentru Lukasssz):

După cum vezi totul se învârte in jurul aplicaților android, ce fel de joc? Eu as merge pe realitatea argumentativa

| Lukasssz a răspuns (pentru RAY):

As vrea sa fac un joc horror.

| RAY explică (pentru Lukasssz):

Eu unu psihologic, dar as prefera sa fie real, ma gândeam sa va răpesc si sa va bag într o camera si sa va observ, știai ca multi au sunat la nr ala din jocul sinucideri, probabil si de buna voie ar fi subiecți dar prin bani

| Lukasssz a răspuns (pentru RAY):

Si eu m-am gandit la asta prima data, dar nu prea sunt populare!

| RAY explică (pentru Lukasssz):

Cum sa nu? vezi serialul ce popular e

| Lukasssz a răspuns (pentru RAY):

Ok

| Cristina12387 a răspuns:

Eu as prefera salariat pentru ca, in calitate de salariat, ai cea mai putina bataie de cap dintre toate 3 si este si ceva stabil, spre deosebire de PFA. Acum depinde ce este cel mai important pentru tine: timpul, banii sau siguranta locului de munca. In functie de asta poti sa-ti dai seama ce este cel mai ok. Daca te simti ok sa iti cauti in mod frecvent proiecte noi poti fi PFA, mai ales daca ai gasit si un domeniu care te pasioneaza.

| Endita4689 a răspuns:

Întrebarea nu are verb. sad

| RAY explică (pentru Endita4689):

Scrie acolo ce ai vrea sa fii?

| Endita4689 a răspuns:

Salariat (asta sunt eu în prezent).

| RAY explică (pentru Endita4689):

Ce pasiuni ai?

| Endita4689 a răspuns (pentru RAY):

Pasiunile nu au legătură cu jobul.
Eu lucrez în învățământ.
Îmi plac călătoriile, bijuteriile, arheologia, fotografiile vintage.

| RAY explică (pentru Endita4689):

Ba au, eu am sunt pasionat de tehnlogie, si lucrez in tehnologie ca pfa, tu poti face bani din pasiunile tale, poti intra si pe https://www.freelancer.co.ro/

Am citit ca esti profesoara, deci ce verb lipsea?

| Endita4689 a răspuns (pentru RAY):

Probabil "ești".
"Ești persoana fizica autorizata, salariat, patron?"

| RAY explică (pentru Endita4689):

Nu asta ma interesa ce esti si ce ai vrea sa fii