| anonim_4396 a întrebat:

Peste 2 ani termin facultatea de inginerie alimentara. ce master bine platit apoi as putea sa urmrez? gen protectia consumatorului

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Te poți bagă la controlul și expertiza produselor alimentare și sa lucrezi la OPC, dar acolo sunt posturi foarte putine și cred ca îți trebuie pile. Sau chiar sa faci master la o facultate de economie ca sa ai diploma și in domeniul asta (de exemplu cum e economia agroalimentara și a mediului de la ASE sau de la alta facultate din alt oraș dacă este) și sa găsești mai multe locuri de munca.
Dar in principiu poți face ce master vrei tu, nu trebuie sa fie neaparat de aprofundare in domeniul ala. Adică poți sa faci și la informatica dacă vrei laughing