| Laurentziu1234 a întrebat:

Pot cumpăra ceva de pe Aliexpress în valoare de 3000 de lei și să vând aici cu 4000 de lei? Să fac profit 1000 de lei.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti
dar daca faci un obicei din asta trebuie sa iti deschizi o firma sau un pfa ca sa platesti impozite pe profit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dar nu aici să vinzi. Ci pe olx sau pe un alt site de anunțuri sau pe un site sau magazin online construit de tine.

| Frank51 a răspuns:

Da, dar riști să iei amendă pentru evaziune fiscală.

| OldSoul a răspuns:

Pana sa vezi banu in mana...
Mai trebuie sa tii cont de niste chestii.
De exemplu, de unde vine produsul.
Daca e livrat direct din china e posibil sa ajunga la posta vamala (sau cum ii zice) iar acolo trebuie sa platesti ceva taxa.
Momentan, sunt sansele destul de mici sa ajunga acolo, dar din ce am inteles, de la jumatatea acestui an se vor schimba treburile si toate produsele vor ajunge acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți cumpără cineva produsul respectiv, sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poti sa iti iei teapa de 3000 de lei. Evident ca poti dar intrebarea e daca ai scoate bani, dupa taxe si transport. Gandeste ca astepti cateva luni ca sa ajunga

| lamasanustefan a răspuns:

DA. Adică eu așa am făcut. Și am vândut pe Olx, LaJumate.ro, și acum am profit 500 lei, la 1000 lei!(Adică am cumpărat lucruri de 1000 lei si am castigat 1500)

Răspuns utilizator avertizat