| alinaplingau a întrebat:

Pot lua bani de la ghiseu nu de la bancomat? La ghiseul băncii îmi cere codul pin sau doar prezint buletinul si ridic suma dorită?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate si ai nevoie doar de cartea de identitate, nu-ti cere nimic altceva. Pentru ridicarea unor sume de la ghiseu vei plati si comision.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti lua banii din contul tau, daca mergi cu buletinul si cardul bancar la banca.
Bineinteles ca ai nevoie de codul pin in toate ocaziile, indiferent ca scoti bani de la bancomat, sau de la ghiseu, tot trebuei sa introduci codul pin.

| alinaplingau explică (pentru Violleta2022):

Nu am cardul vreau sa iau bani de la ghiseu e pe numele mamei mele care e in varsta pot sa ma duc eu

| Violleta2022 a răspuns (pentru alinaplingau):

Nu! Nu poti sa ridici tu bani in numele altcuiva.
Este posibil acest lucru doar daca ai o Procura legala, de imputernicire, facuta la un Notar public, de mama ta.